Reprezentacija Grčka porazila je Sloveniju u hali “Stožice” rezultatom 98:91 u sklopu priprema oba tima za Svetsko prvenstvo u Japanu, Filipinima i Indoneziji.

Dončić predvodio poraženi sastav sa 21 poenom, 10 skokova i 14 asistencija.

Gosti su u poslednja dva minuta prelomili meč mini serijom 4:0 za vođstvo 95:90 posle čega Slovencima nije bilo spasa.

Važna za samopouzdanje, naravno i za epilog meča bila je serija Grka (tri vezane trojke) na startu treće četvrtine kada su preuzeli vođstvo, doduše minimalno, i od tada maltene bili u stalnoj rezultatskoj klackalici sa Slovencima.

Početak meča i prva deonica, zapravo sve do poluvremena Slovenija je diktirala ritam i rezultat. Bio je to period meča u kojem je Dončić dominirao ol-raund partijom (9p, 7sk, 7as), a Morgan se istakao kao udarni egzegutor (14p).

Ovaj tandem pratio je Čančar sa osam poena.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Slovenije šest razlike, ali je nastavak doneo sasvim drugu priču na terenu. Daleko bolje izdanje Grka, odličnu treću doenicu (30:22) i pečat na bolju partiju u drugom delu, mada je bilo neizvesnosti sve do samog kraja.

U pobedničkom timu prednjačio je iskusni Papanikolau sa 19 poena,

Novi igrač Panatinaikosa Mitoglou je doneo Grcima 13 poena, novopečeni reprezentativac Vokap 15, Lundzis je bio vrlo dobar sa 15, kao i Tanasis Adetokumbo sa 14 poena.

Kod Slovenije, udarne napadačke pesnice, osim Dončića, bili su Morgan sa 16 poena, Čančar sa 13, Zoran Dragić sa 12 i Prepelić sa 13 poena.

Još jedan meč odigraće ove dve selekcije već za dva dana, a domaćin će biti Grčka u Atini.