Vaterpolisti Srbije ubedljivo su poraženi u polufinalu Svjetskog prvenstva.

“Delfini” su bili nemoćni protiv Grčke koja je sa 13:7 izborila finale i mesto na Olimpijskim igrama u Parizu 2024.

Srbija će u subotu da se bori za bronzu u Fukuoki, od 6 ujutru će igrati sa poraženim iz duela između Mađarske i Španije.

Srbija je povela na ovom meču 1:0, ali su Grci brzo preokrenuli, a onda nadmoćnom odbranom u drugoj četvrtini (3:0) se “odlepili” na 6:2.

“Delfini” su se konačno malo pokrenuli tek na 2:7, smanjili zaostatak na 5:9 pred poslednji kvartal, u kojem su Grci “dotukli” tim Uroša Stevanovića za laganu pobedu.

Nervozno su počeli utakmicu i srpski i grčki vaterpolisti.

Prva dva napada sa obe strane niu bila iskoriščena, a onda je prvi “udarac” zadala Srbija i to preko Nikole Jakšića koji je posle odbrane Branislava Mitrovića pobegao u kontra napad i izašao sam ispred Zedervasa, koji nije mogao da zaustavi šut kapitena Srbije.

Nažalost prednost Srbije nije dugo trajala, jer su Grci brzo prebacili vođstvo na svoju stani, na kraju će se ispostaviti da je ova prednost od 1:0 za Srbiju bila i jedina u ovom polufinalu.

Grci su lagano stigli do dva gola i to su oba postignuta posle igrača više, prvi je bio delo Skumpakisa, a drugi Kakaris.

Do kraja prvog perioda Srbija je uspela da smanji prednost rivala preko Radomira Drašovića, ali do kraja je Kakaris još jednom savladao Mitrovića, tako da je na semaforu posle prve četvrtine stajalo 3:1.

Drugi period bio je jedan od najlošijih na ovom Svetskom prvenstvu, što se tiče napada Srbije. Ništa nije funkcionisalo, procenat igrača više je bio 0/8 i bilo je jasno da sa ovakvim procentima Srbija nema šta da traži u ovom polufinalu.

Ređali su se promašaji, pogađali su vaterpolisti Srbij dva puta prečku i jednom stativu, golman Zedervas se razbranio i prednost Grka se sve više povećavala.

Sa druge strane odbrana Srbije nije bila toliko loša, ali napad je taj koji je zakazao i nije mogao da isprati dobru odbranu.

Ipak nije moglo sve da se odbrani, pa su Grci preko Gilasa i Papanastasijua na poluvreme otišli sa vođstvom od 6:2.

Drugo poluvreme je počelo golom Grčke koja je stigal do najveće prednosti na meču od 7:2, posle toga je Srbija počela da pogađa u napadu. Posle dužeg vremena lošu seriju u napadu je prekinuo Đorđe Lazić koji je bio precizan sa peterca.

Srbija je do kraja ovog perioda postigla još dva gola, ali je problema taj što su na gol Srbije, Grci odgovarali istom merom i to odmah u sledećem napadu.

Prednost Helena se automatski nije smanjivala, tako da smo u poslednji period ušli sa rezultatom 9:5.

U poslednjih osam minuta nije bilo nikakve dileme što se tiče pobednika meča. Kako je vreme odmicalo tako su Grci bili sve sigurniji i odlučniji da ne ispuste veliku prednost koju su stekli.

Srbija je ponovo imala problema u napadu, i kako se utakmica bližila kraju tako smo gledali sve manje borbe, jer je bilo jasno da će Srbija biti poražena u ovom meču polufinala.

Na kraju su Grci pobedili sa najvećom razlikom u odnosu na ceo meč, na semaforu posle 32. minuta igre na bazenu u Fukuoki je stajalo 13:7.

Srbija je tako propustila lepu priliku da obezbedu vizu za Olimpijske igre u Parizu, ali će za to imati još dve šanse.