Vaterpolisti Mađarske pobedili su Španiju sa 12:11 u polufinalu Svetskog prvenstva.

Mađari su stigli do finala golom u poslednjoj sekundi Kristijana Manherca, čime su obezbedili plasman u finale i duel protiv Grka za titulu svetskog prvaka.

Sada je jasno da će rival Srbiji u borbi za treće mesto biti Španija, taj meč je na programu u subotu od šest sati ujutru.

Golom Kristijana Manherca u poslednjoj sekundi meča Mađari su prošli u finale, iako su na dva minuta pre kraja imali minus od dva gola.

Prva četvrtina je prošla u ujednačenoj borbi, nijedna ekipa nije imala osetnu prednost, Španci jesu imali vođstvo od po gol razlike u dva navrata, ali su se Mađari vraćali i na semaforu je posle prvog perioda stajalo 3:3.

Poveli su Mađari prvi put u ovoj utakmici u drugoj četvrtini preko veterana Deneša Varge. Prednost Mađara je trajala i posle peterca, koji Felipe Perone nije iskoristio, tačnije njegov udarac je odbranio Soma Vogel.

Ipak aktuelni svetski šampion je uspeo da vrati prednost, i to preko Alberta Munariza i Peronea.
Do kraja prvog poluvremena Španci su stigli do još jednog gola, čiji je strelac opet bio Felipe Perone. Španci su tako na poluvreme otišli sa vođstvom 6:4.

Imali su Španci dva gola razlike u većini treće četvrtine, ali su se Mađari pred sam kraj preko Tonija Nemeta vratili minus od jednog gola.

Dva i po minuta smo čekali na prvi gol u poslednjem periodu drugog polufinala, kada je Migel de Toro pogodio mrežu Mađara i vratio dva gola razlike.
Uspevali su svetski prvaci da održavaju dva gola razlike.

Neizvesnost je na dva minuta do kraja doneo Marton Vamoš svojim golom sa velike udaljenosti postavio rezultat 11:11.

A onda je usledio prava drama u poslednjem minutu utakmice.

Španci nisu iskoristili napad sa igračem više, a onda je Manherc golom iz teške pozicije, gde je lopta prošla ispod golmana Španije završila u golu za veliku radost Mađara.