Fudbaleri Milana pobedili su Totenhem sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, golom Brahima Dijaza u sedmom minutu igre.

Rosoneri prvi put igraju nokaut fazu Lige šampiona posle devet godina i deluje da im je to baš falilo.

Milan je upao u rezultatsku krizu iz koje je izašao baš pre utakmice sa Totenhemom, jer su u 22. kolu Serije A savladali Torino sa 1:0,a posle ovog meča može se reći da je ona sad deleka prošlost.

Domaći su poveli već posle sedam minuta igre, kada je Teo Ernandez prošao po levoj strani, pa potom šutirao, ali uspeo je Foster da odbrani njegov šut, međutim na loptu je naleteo Brahim Dijaz čiji prvi šut nije ušao u mrežu, ali zato drugi jeste, koji je naravno doneo veliku radost svim navijačima na San Siru.

Posle gola Milana do kraja prvog poluvremena nismo videli puno prilika i uzbuđenja pred oba gola.

Imao je Totenhem nekoliko sporadičnih izleta ka golu Tatarušanua, ali je to sve odbrana Milana lako uspevala da zaustavi.

Jedino vredno pomena posle pogotka Brahima Dijaza se desilo u 37. minutu kada je opet Teo Ernandes prošao po levoj strani uputio loptu u kazneni prostor, ali su se gosti odbranili i uspeli da na poluvreme odu sa samo jednim golom minusa.

Drugo poluvreme je krenulo dosta grublje, jer su za samo 15 minuta dvojica fudbalera Totenhema dobila po žuti karton. Prvo je “požuteo” Kristijan Romero, a onda i Erik Dajer koji će propustiti revanš u Londonu.

Probudio se Milan pred kraj utakmice. Prvo je De Ketelare lepo naciljao gol Sparsa, ali je njegova lopta otišla tim pored pored desne stative.

Nismo puno čekali na novu šansu za domaće, samo minut kasnije je Rafael Leao poslao sjajnu loptu u kazneni prostor, ali se tamo nije najbolje snašao Tijao, čije je lopta otišla pored gola.

Revanš je na programu osmog marta, kada će domaćin biti Totenhem.