Utakmicama 6. kola u grupama E, F i H stavljena je tačka na grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Najveća neizvesnost, očekivano, vladala je u grupi F gde je, na kraju, posle burnih mečeva u Njukaslu i Dortmundu, u osminu finala, pored Borusije, prošao i Pari Sen Žermen – jedva!

Ekipa Milana, zahvaljujući pobedi nad “Svrakama” 2:1, nastavlja takmičenje u Ligi Evrope, a za Njukasl ovo je kraj evropskog puta.

Pre poslednejg kola situacija je bila takva da je Borusija jedina bila sigurna i bezbrižna, dok je englesko-francusko-italijanski trio imao da se pobije za drugo mesto.

Liga sampionaVestiZvezda u LŠStatistikaLiveblogVideo
FUDBAL
20
Triler završnica u “grupi smrti” – Jović i Milan umalo da “izbace” Pari Sen Žermen

IZVOR: B92 SREDA, 13.12.2023. | 19:25 -> 22:54
Podeli
Borusija Dortmund – Pari Sen Žermen 1:1 (0:0)

Grčke sudije prekinule bojkot tek nakon sastanka sa ministrom

“Rosoneri” su tu bili u najlošijoj poziciji, sa pet bodova koliko i Njukasl, ali i utakmicom na terenu “Svraka”, dok su Parižani u Dortmundu tražili dobar rezultat i sve vreme su morali da osluškuju dešavanja sa severa Engleske.

Tamo je efektnim pogotkom Žoelintona Njukasl vodio na poluvremenu (1:0) i u tom trenutku, posle prvih 45 minuta, premijerligaš je imao drugo mesto “u džepu” jer su “Sveci” završili prvi deo borbe u Nemačkoj bez golova.

Nastavak je doneo otvorene gardove svih aktera i krah Njukasla.

Vatreno je bilo u Dortmundu gde je Borusija povela (posle defanzivnog kiksa Markinjosa), a PSŽ pet minuta kasnije izjednačio – preciznim udarcem Zair-Emerija na asistenciju Mbapea koji se tako iskupio za nesvakidašnji promašaj, jedan od nekoliko gostiju večeras.

U Njukaslu, domaći sastav kao da je više slušao dešavanja sa “Signal Iduna Parka” nego što se fokusirao na probuđeni Milan u drugom poluvremenu – i stigla ih je surova kazna za takav pristup.

Piolijeve izmene donele su poptuni preokret “rosonerima”.

Prethodno, Pulišić je pogodio za 1:1, a ostatak posla odradili su rastrčani Pobega, Jović, Čukvueze, Okafor. Srpski fudbaler je nedugo pre gola savršeno uposlio Rafaela Leaoa kada je ovaj pogodio stativu, ali trud i stalni energični napadi doneli su gostima rezultat – i ponovo je Jović bio važan deo akcije.

U kontra udaru, Luka je servirao loptu Okaforu, ovaj Čukvuezeu, koji je savršenim udarcem u dalji ugao gola “Svraka” šokirao domaće, preokrenuo, doneo pobedu Milanu i ostanak u Evropi.

Nažalost po “rosonere” na proleće ih čeka utešna Liga Evrope, jer je PSŽ izdržao u Dortmundu, sačuvao egal, samim tim drugo mesto u grupi.