Mladi vezista Bajerna Aleksandar Pavlović ponovo se našao među strelcima u Bundesligi.

Bavarci su rezultatom 3:1 slavili protiv gostiju iz Mehengladbaha, a posle Augzburga Pavlović je postigao gol i protiv Borusije.

Momak koji i dalje nije zvanično izabrao da li će igrati za Srbiju ili Nemačku se sjajno ubacio u 45. minutu i zatresao mrežu protivnika, tako neutrališući pogodak Nikolasa Elvedija 10 minuta ranije.

Preokret je u drugom poluvremenu kompletirao Hari Kejn, kada je u 70. minutu postigao svoj već 24. pogodak posle samo 20 kola. Konačan rezultat je postavio Matijas De Liht na četiri minuta pre kraja regularnog dela igre.

U drugom susretu Bajer je nastavio svoj niz nepobedivosti u svim takmičenjima, a koji je u domaćem šampionatu stigao do 16 pobeda i četiri remija.

Najzaslužniji za radovanje u Darmštatu (0:2) bio je Nejtan Tela koji je sa dva gola rešio pitanje pobednika i ostavio tim iz Leverkuzena na prvom mestu, sa dva više boda u odnosu na Bajern.

U preostalim susretima Marvin Dukš je još jednom bio taličan za Verder i doneo mu pobedu u Majncu (0:1) golom u drugom minutu.

Bohum i Augzburg su podelili bodove (1:1). Štutgart je bio siguran na gostovanju Frajburgu gde je slavio rezultatom 3:1.

Poslednji meč programa za subotu od 18.30 igraju Keln i Ajntraht.